Області темряви (Области тьмы, Limitless)

928

Області темряви (Области тьмы, Limitless)
Фільм відзнято за книгою Алана Глінна “Dark Fields”. Книгу не читав, тому, можливо, не зовсім проникливо зрозумів те, що хотіли показати у фільмі.
Сюжет можна описати одним реченням – невдаха завдяки чудо-пігулкам дістає можливість стимулювати приховані можливості мозку і, долаючи труднощі, вибивається у супермени.

На згадку приходить ціла низка фільмів зі схожим задумом. Один з найколоритніших і веселих – “Маска” з Джиммом Керрі, а найбільш подібний – це, як не дивно, старий радянський дитячий фільм “Приключения желтого чемоданчика”, де лякливий хлопчик так само випадково отримав чудо-пігулки і кардинально змінив своє життя. В цих, старих, фільмах присутній явний повчальний зміст, виховний момент: як не крути, труднощі треба долати, переборюючи себе, а не змінюючись за допомогою чудесних засобів.
А от в “Областях темряви” з цим простіше – схоже, нас готують до думки, що хімії буде відведено роль удосконалювача людини. Тобто, наркотик, який не гальмує людину і не занурює в інші світи, а стимулює мозкову діяльність – це прийнятно. Фінал стрічки трохи заплутав, але зробив її більш фантастичною, бо, виявилось, що звикання до наркотика перетворилось майже на протилежність – дало постійнодіючий ефект без потреби ковтати препарати.

|—
Гостей до Євро 2012 цікавить, як замовити чи забронювати номери у готелях. В Інтернеті є відповідь – готелі Львова запропонують варіанти з проведення часу у Львові, чудові умови проживання, та помірні ціни.
—|

Якщо відкинути певну кучерявість сюжету, то відмічу, що фільм відзнято досить майстерно. Окремі епізоди міцно в’їлись у пам’ять. Крім постановника та оператора в цьому беззаперечно винен і актор – Бредлі Купер (дуже колоритний актор зі світлими очима та цікавою посмішкою). Думаю, на ньому і на Роберті Де Ніро, який зіграв епізодичну, але характерну роль, тримається половина інтересу до фільму.

Також цікаво було подивитись на певні аспекти життя гравців на біржі. Думаю, фільм відбувся не без фінансової підтримки цих структур. Їм потрібні свіжі потоки дурних грошей.

Оціночка… 7 з 10 за версією enter.lviv.ua

P.S.: добре, що я згадав про жовтий чемоданчик – треба буде передивитись той фільм.

5 КОМЕНТАРІ

 1. я якраз вчора переглянув цей фільм! мені особисто дуже сподобався! цікавий сюжет, Купер грає класно свою роль…завжди є інтрига! Я б оцінив 8.5/10

  • до думки, що суспільство саме себе гробить. і справді, навіть якщо одиниця і вдається керувати своїм мозком більш, ніж на 40%, то вони рано чи пізно сходять з розуму. людський мозок необмежений, але він може перегоріти при високому навантаженні, як і процесор компа

 2. Ти напевно інший фільм дивився 🙂
  Хто там в ньому зійшов з розуму, використовуючи свої можливості? Навпаки – недужали від того, що не було пігулок.
  І де там вгроблене суспільство? Знову ж навпаки – більші можливості, висока конкуренція, нові досягнення в економіці.
  Я не побачив жодного застереження щодо прийому нових наркотикоподібних препаратів для розширення людських можливостей. Якщо ти побачив, то покажи конкретні прояви.

 3. та бо це я свої думки висловлюю 🙂 до чого б призвело вживання таких таблеток всіма поголовно? явно не до хорошого…та й мозок би через якийся час відмовив і перегорів…мабуть це буде висвітлено в наступній частині фільму, якщо вона буде

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я