Мінський автобус-туалет у Пітері

1050

Навіть виробник автобусів повинен чуйно прислухатися до потреб людей, особливо, якщо ці потреби суто природні. У списку продукції, що випускається Мінським автозаводом є незвичайна пропозиція – автобус-туалет. Транспортний засіб санітарно-гігієнічного призначення отримав найменування МАЗ-163. Випускається автобус-туалет МАЗ-163 у двох модифікаціях – МАЗ-163М для чоловіків і МАЗ-163Ж для жінок.

Автобус-туалет МАЗ-163

У 2003 році під час підготовки до святкування 300-річчя Санкт-Петербурга визначилась велика проблема нестачі громадських туалетів у місті. У результаті непростих переговорів МАЗ все ж погодився поставляти спеціальні автобуси, які вже пітерці доукомплектовували відповідним обладнанням.

За основу взяли міську модель автобуса МАЗ-103-002. Підлогу в автобусі довелося підняти, щоб прокласти під нею всі необхідні сантехнічні та каналізаційні комунікації. Один зі шлангів, що обслуговують автобус-туалет, підключений до забору води, інший (зелений) – забезпечує злив каналізаційних стоків.

Автобус-туалет МАЗ-163

За задумом розробників, відвідувачі мали входити через задні двері, оплачувати відвідування туалету у касира, проходити до кабінок, а потім мити руки у спеціальних умивальниках біля кабіни водія. Вихід заплановано через передні двері.

 

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here