Інопланетне вторгнення: Битва за Лос-Анджелес

939

Інопланетне вторгнення: Битва за Лос-Анджелес
(Инопланетное вторжение: Битва за Лос-Анджелес, Battle: Los Angeles)

Враження: дуже довгий трейлер до комп’ютерної гри.

Як же страждають американці від того, що на них ніхто не нападав з війною – справжньою, публічно оголошеною, широкомасштабною війною, коли ворог знищує цілі міста, вирізає чоловіків, ґвалтує жінок, а дітей віддає на медичні досліди. Таке враження, що, якби Друга Світова війна відбувалась в наш час, то США просто благали би Гітлера здійснити інтервенцію у північну Америку.
Як же ж без такої війни проявити пафосний патріотизм? Як же постати героєм-визволителем? Тема тієї ж Другої Світової вже шедеврально розкрита у “Порятунку рядового Райана”, тема інопланетного вторгнення вже недавно висвітлювалась у “Війні світів” та “Скайлайні”… Ну, і що робити? Та просто поєднати ці фільми в одній стрічці. А додати героя, який встигатиме і хлопчика по голові погладити, і самотужки підбити ворожий літак, і врятувати півлюдства на планеті – це для Голівуду раз плюнути.

А починалось все доволі непогано. У фільмі була присутня інтрига та напруга. На Землю, поблизу берегової лінії ЛА, впали загадкові метеорити, з яких повиходили інопланетні поганці і почали криваву бійню за кращі місця на пляжі. Відпочиваючі спочатку відбивались рушниками, але сили були надто нерівні – довелося викликати морських піхотинців. Коли солдати блукали у диму серед безлюдних будинків, очікуючи будь-якої загадкової небезпеки – це був найкращий епізод у фільмі, який давав надію на цікавий перегляд. Далі стало трохи нудно. Далі показали інопланетян. Візуально вони не надто відрізнялись від своїх родичів з інших подібних фільмів (акторів набирали з “9-го району”), інтелектуально наслідували образ фашистів з радянських фільмів “про війну”, і скреготіли наче жаби, що доводить тезу про те, що в Голівуді існує шпаргалка, яка детально розписує сценаристам і режисерам, якими насправді можуть бути інопланетяни.

Остаточну надію на більш-менш якісне кіно вбило повідомлення про істинну мету нападу прибульців – це… вода. Чому інопланетяни просто не набрали собі пару відер води з океану, а почали руйнувати Лос-Анджелес,  я можу пояснити лише тим, що в якомусь банку міста лежав патент на воду, і яким так хотіли заволодіти загарбники.

Далі в сюжеті був колосальний відрізок часу, коли всі просто стріляли – можливо, це навіть тривало більшу частину фільму. При першому перегляді я встиг заснути і прокинутись кілька разів, абсолютно нічого не втративши. А додивляючись, зловив себе на думці, що вигляд зруйнованого міста і стурбоване, але натхненне, обличчя морського піхотинця (“морпіх” скорочено?), за законами Голівуду має призвести до героїчного порятунку усього Лос-Анджелеса цим одним морпіхом. На жаль, автори фільму не довели мене до істеричного сміху таким глупством, бо на допомогу тому морпіху дали ще кілька солдат (“Мы тревожились за вашу задницу”), що трохи розмило ефект.

Акторська гра паскудна, комп’ютерна графіка непогана, але використана бездарно, забагато пафосу та стрілянини.

2 КОМЕНТАРІ

  1. Дякую,”почали криваву бійню за кращі місця на пляжі”;) На вихідних спробував подивитись два фільми: 1-й це “Заборонений прийом”- висновок:візуально красивий фільм але… тупий,єдине що сподобалось так це музика. Вистарчило на хвилин 30. Після чого ми перейшли в сусідній зал на “Безмежний Розум: Областi Темряви” – тут вже було цікавіше…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я