Відвідини стоматолога

850

зубЯк завжди, зуби починають особливо нестерпно боліти саме на “празники”. Мій шостий знизу чекав свого часу, до того лише озиваючись окремими спалахами болі від гарячого чи холодного, а пережувати кутю вже не зміг. Довелося зранку післяріздвяної суботи плентатись до стоматолога.

Лікарів та їх страшних інструментів я не боюсь – можу терпіти лікувальну біль, якщо вона приносить потім полегшення.

А зараз відвідування стоматолога стало зовсім комфортним – дістаєш укольчик анестезії і просто лежиш з відкритим ротом, слухаючи верещання бормашини і вдихаючи запах горілої кістки.

Чомусь не здивувався, що того дня всі приватні стоматологи вирішили не йти на роботу. Але добре, що у Львові є така поліклініка “на Академічній”, тобто на Пр. Шевченка, де тебе у будь-який день приймуть чергові лікарі (навіть якщо ти після кількаденної профілактики грипу).

Я потрапив до цікавої жіночки, яка постійно щось говорила. Поки я сідав у крісло, вона розказувала про тиск повітря у бормашині, а оглядаючи зуби, коментувала вголос побачене, наче писала звіт про роботу.
Під час обробки зуба я чув: “Тут відкриваєм канал, тут прочищаєм – раз, два, три, тепер водичкою” – без упину все, що робилося, супроводжувалось вербальною ілюстрацією. Мені почало здаватись, що я вже й сам зміг би ремонтувати зуби після таких детальних коментарів. А головне, це бурмотіння відволікало від думок щодо власної зубної хвороби і неприємних процедур.
Зрештою, на даний момент я задоволений і роботою, і ціною робіт – у приватних дантистів я б витратив у два-три рази більше.

Окремих слів заслуговує відвідування кабінету хірургії, де мені робили анестезію. Один раз мене колола молода дівчина… і така печальна, наче це були уколи для евтаназії. В інший день потрапив до якогось дядька, що якраз приймав студентів(і студенток)-практикантів. Колов він мене щедро і демонстративно – щоб публіка побачила, наскільки це все просто і добре переноситься хворим. Щоправда хворий потім побілів і ледь вийшов з кабінету, але що це значить, порівняно з освітнім процесом.

2 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я