Долина нарцисів 2014

750

narc1

Долина нарцисів – заповідний масив, що знаходить в урочищі Кіреші, поблизу міста Хуст, що на Закарпатті.  Це найбільший в світі масив, де росте в природних умовах нарцис вузьколистий – одна з найрідкісніших рослин, що занесена до Червоної книги.  Тут працює екологічно-освітній центр “Музей нарциса”, де можна довідатись  про унікальну флору і фауну урочища, історію його виникнення.
narc2

Цього року, у зв’язку з ранньою весною,  нарциси розцвіли раніше, ніж зазвичай (середина травня), а саме першого травня. За даними Карпатського біосферного заповідника, на початок травня розцвіло більше 85% всіх квітів. Цвістимуть вони більше двох тижнів – дослідіники прогнозують, що приблизно до 25 травня, – а потім заснуть до наступної весни.
Щороку долину нарцисів відвідує близько 10 тис. туристів.  У зв’язку з тим, що багато хто з відвідувачів поводиться не обережно з квітами,  в заповіднику організована охорона, яка слідкує за дотриманням правил. Урочище відкрите для відвідувань з 8:00 до 21:00 без вихідних, плата за вхід становить 15 грн. для дорослих, 10грн. для студентів і 5 грн. для дітей. На в’їзді організовані безкоштовна і платна автостоянки.  За житло варто потурбуватись заздалегідь, бо зазвичай в такий час все вже заброньовано.
narc3

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here