Природознавчий музей у Львові

1073

Дуже шкодую, що не діє наш Природознавчий музей, який я колись дуже любив відвідувати. Сьогодні натрапив на статтю про нього. Виявляється, “ремонтують” його вже 15! років.
Також сюрпризом для мене було взнати, що музей має свою цікаву історію.

zik.com.ua/ua/news/2009/09/09/195523
Музей, заснований графом Володимиром Дідушицьким, є одним із найстаріших і найбагатших за кількістю фондів серед музеїв Європи. Природознавчий музей, відкритий для відвідування львів’янами у 1880 році. Граф Володимир Дідушицький створив його на основі колекції, початки якої сягають 1845 року. Після перевезення збірки з родинної Потуриці, граф Дідушицький розташував її у кам’яниці на розі вулиць Фредра та Баторія, згодом – у палаці на вул. Курковій, 15. У 1868 році для розміщення музею придбав будинок № 18 на вул. Театральній (за В. Вуйциком, збуд. 1797 р. архітектором Пьєром Дені Гібо та перебудований арх. Вінцентом Равським-старшим).

Не здивувався, прочитавши, що у непрацюючому музеї “працює 54 працівники” (наукових, а не будівельних). Недавно зазирав у дворик музею і чув у вікнах веселий дівчачий сміх. Напевно був день зарплати.

Зараз музей знаходиться у стані очікування 1.5 млн. грн. (яких ніхто, в принципі, і не обіцяє).
Але, думаю, 54 працівникам і так добре – в стані вічного ремонту.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я