Ютуб хаміє

884

Цим постом хочу навести критику на Ютуб ( http://www.youtube.com/ ).
Розробники там явно починають жити заради себе, вибудовуючи виражену егоцентричну систему.
Мене, звичайно, як блогера та адміна форуму, найбільше цікавить простота і передбачуваність використання відео з ютуба.
Що ж я бачу? Що, як у поганого програмера, на сервісі постійно множаться і плутаються способи ідентифікації роликів. Ні, це добре, коли є різні варіанти представлення відео, але не тоді, коли вони роблять несподівані сюрпризи.

По-перше, звичайна адреса ролика, на кшталт:  youtube.com/watch?index=2&list=WL7DC61D356FA0770D&feature=BF&hl=uk&v=kQp-zGVWSuk
Вже вона сама по собі може бути різних варіантів, з різними варіантами змінних. Для чого весь цей бал-маскарад звичайному Васильку, який хоче подивитись ролик і порекомендувати своєму другу?
Де на сторінці є максимально спрощений варіант адреси? Донедавна був.

В кнопці “Надіслати” знаходився більш-менш нормальний текст, типу: youtube.com/watch?v=kQp-zGVWSuk
Цей варіант я завжди брав для вставки на сторінках блогу і радив іншим, коли треба було вставити відео на форумі. В такому випадку адреса оброблялася спеціальним кодом, який перетворював адресу на вставлене відео.
Ой! А що це сталося тепер? Тепер ютубівці вирішили, що краще за всіх знають, що потрібно користувачеві і почали давати там адресу зовсім іншого (скороченого) формату – youtu.be/kQp-zGVWSuk
Ну, Твіттер може і задоволений, а я просто скаженію. Тепер адміни мають переписувати код автоматичної підстановки або видирати те, що потрібно, з адреси (яка теж не факт, що залишиться у старому форматі), а на форумах вставляти нові ВВС-кнопки.

Деякі мої доброзичливці скажуть мені: а чого ти, йолопе, не береш код “Вставки” ?
Ну так і тут є свої приколи. Почнемо з того, що не всюди можна вставити код html. Але найсмішніше, що і в кнопці “Вставка” теж був сюрприз – замість елементу object стали давати iframe. І справа навіть не в тому, що це був сюрприз, а в тому, що фрейми одразу дали таку кількість глюків по всіх сайтах, що ютубівці окремо додали варіант на вибір – “Використати старий код вставки”.

А от з кнопкою “Надіслати” все ж наступили на старі граблі – мозку не вистачило залишити і старий варіант.
Та ще й не дають скопіювати лише ідентифікатор, а змушують працювати з повним текстом адреси… Я просто дико дивуюсь, як в такій солідній конторі так по-ідіотськи відносяться до користувацьких зручностей.

Ну і наостанок, все ж покажу ролик, прикладом якого я користувався і нагадаю, що сьогодні в шоу Україна має талант 3 – кастинг в Києві та визначення 50 кращих для участі в півфіналі (прямий ефір з півфіналістами – це набагато цікавіше). Кажуть, будуть цікаві собачки Сосис і Сардель.

2 КОМЕНТАРІ

  1. повністю згідний! мене це теж обурює 🙁 тепер тисячі плагінів до систем управління сайтами повинні бути переписані. ото геморой…

  2. С фреймами проблем на моих сайтах не было, но эта запара с твиттероподобными ссылками реально напрягает.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я