Заварка проти водоспаду

639

Часто відкриття стає наслідком випадкового спостереження. Калебаса і чай мате призвели до того, що вчені занепокоїлись явищем, коли невеликі частинки речовини підіймаються водоспадами нагору. Заварюючи чай, фізики виявили, що рештки заварки опинились у чайничку, з якого наливали воду. Таким чином, можна вважати, що, наприклад, сміття чи шкідливі хімічні речовини можуть розповсюджуватись водними потоками не лише за течією, а й долаючи водоспади проти руху води.

Натхненні таким побутово-агрономічним спостереженням, вчені поставили дослід з каналом довжиною 62 міліметри та радіусом 20 міліметрів, який закінчувався над резервуаром води, до якого був сантиметр висоти. Виявилось, що достатньо малі частинки речовини піднімаються з резервуару водоспадиком, а потім рухаються каналом проти течії. теж може показувати фокуси.

Вчені ще не зовсім розібралися з механізмом цього ефекту і шукають теоретичний опис спостереженого явища. За розрахунками фізиків, частинки можуть рухатись завдяки турбулентним вихорам на крях водоспаду, як приблизно діють вихори при горизонтальних потоках (це явище описано раніше).

Агробізнес, хімічна промисловість, медицина вже можуть відчути себе зацікавленими у дослідженнях в цій галузі.

А від себе додам – зважайте на чистоту того місця, де ви вирішили відлити.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я