Олег Янковський помер

796

http://ua.korrespondent.net/showbiz/842355
Видатний радянський і російський актор Олег Янковський помер у середу вранці, 20 травня, в одній із московських клінік.
Перед смертю актор довгий час страждав на рак підшлункової залози.

У січні цього року народний артист СРСР Олег Янковський проходив діагностичне обстеження в Німеччині, після чого продовжив лікування у Москві. За станом здоров’я знаменитий актор був змушений відмовитися від кількох ролей у виставах Ленкома.

Відсвяткувавши своє 65-річчя, уже в середині березня Олег Янковський повернувся на сцену, незважаючи на важку хворобу.

****

Янковський народився у 1944 році в Джезказгані. Батько актора, Іван Павлович, був кадровим військовим. Наприкінці 1930-х років його з родиною вислали в Казахстан, пізніше заарештували, і він загинув у таборах ГУЛАГу. Потім Янковські змогли виїхати з Середньої Азії та Олег опинився в Саратові. Його старший брат Ростислав у 1957 році переїхав до Мінська і через рік забрав Олега до себе. Олег хотів вступати до медичного університету, але випадково заглянув у Саратовське театральне училище.

У 1965 році Янковський закінчив Саратовське театральне училище. З 1965 року стає актором Саратовського драматичного театру. У 1973 році на запрошення Марка Захарова Олег Янковський переходить у московський театр імені Ленінського комсомолу (Ленком).

З 1993 року – Президент Відкритого Російського кінофестивалю в Сочі (МКФ Кінотавр).

Одружений. Дружина – актриса, заслужена артистка Росії Людмила Зоріна, одруження відбулося під час навчання Олега Янковського на другому курсі театрального училища. Син – актор і кінорежисер Філіп.

Уперше артист з’явився на екрані в 1968 році в кінофільмі Щит і меч, в тому ж році він зіграв головну роль у фільмі Служили два товариші.

Серед знаменитих кіноролей Янковського – чарівник із Звичайного Дива, Той самий Мюнхгаузен. Акторові однаково вдавалися і ролі героїв, та лиходіїв. У 1991 році Янковський блискуче зіграв роль останнього російського імператора-мученика Миколи II у фільмі Царевбивця.

1 коментар

  1. Тільки що у центрі бачив лоток з пресою – стоїть травневий журнал з великою фоткою Янковського і написом “Улыбайтесь, господа”…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я