Нові пам`ятники у Львові

587

Перший факт.
У Білогорщі відкрили пам”ятник генерал-хорунжому УПА Роману Шухевичу. На відкриття прямо з сесії (який приклад для учнів) прибули наші місцеві депутати.
Вартість робіт із побудови пам”ятника – 450 тис. грн. (якщо мені не зраджує зір – це майже півмільйона гривень, 100 тис. докризових доларів). Ця сума – з міського бюджету – наші з вами гроші.

Другий факт.
Вчора Володимиру Івасюку виповнилося б 60 років.
П”ять років діє спеціальний Комітет зі спорудження пам”ятника цьому генію. А нема не тільки пам”ятника, а й уявлення того, як той пам”ятник має виглядати.

Мені важко оцінити, наскільки великою є потреба саме у пам”ятниках Бандері та Шухевичу. Думаю,  набагато кориснішим використанням півмільйона грн. було б у здійсненні певних акцій: зібрати побільше інформації, провести опитування та публічне обговорення, здійснити доведення правдивої! всебічної! інформації до суспільства. Тоді вже можна було б подумати про пам”ятник, взявши до уваги всі сторони життєдіяльності історичного героя… І не руйнувати при цьому сквери Львова (страшенно шкода рідного скверика на Привокзальній).

Натомість, непокоїть те, що пам”ятники будують, як певний агіт-захід, піар кампанію, пропагандистський хід,  в пику комусь, а не для того, щоб пам”ятати і шанувати свою історію, гуртувати українську націю.
В цьому плані, пам”ятник Івасюку був би просто неоціненним – саме його музика зробила українську культуру радянського періоду прогресивною і популярною. “Червону руту” знають і люблять всі, хто жив в СРСР. Саме Івасюк і його музика в першу чергу заслуговують на нашу загальну шану всеукраїнського масштабу, являються прикладом і агітацією української культури.
На це в нас пошкодували грошей…

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я