Криза і добро

753

Як мене забавляють церковники, коли виходять зі своїми “премудростями” в світське життя.

http://zaxid.net/newsua/2009/4/13/113343/
“Фінансова криза є результатом духовної кризи. І працівники банківської сфери є першими, хто на собі відчуває не тільки фінансові труднощі, але й великий духовний тягар”, – сказав Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ до зібраних у його заміській резиденції працівників банківської сфери.

Тобто, виходить, саме церква, яка відповідає за духовний стан людей, є серед причин фінансової кризи.
А я думав, то усілякі там Моргани та Сороси смикають за мотузки глобальних фінансових чинників , визначаючи коли саме і яким способом має статись чергова (невідворотня) фінансова криза. А ще я думав, до кризи привела неправильна кредитна політика у світі та повна бездарність нашого уряду (не тільки останнього).
Але якщо Блаженніший Любомир наполягає на тому, що до кризи привела немічність церкви, то я сперечатись не буду.

Як доказ сказаного, Предстоятель УГКЦ пригадав про випадки суїциду, які поповнили працівники банків у Львові, чи трагічний випадок в Кіровограді.

Ах… Який я все ж бездушний скептик. Я думав, що начальники кредитних відділів вішаються (чи їх вішають) через те, що вони повішали на себе відповідальність за величезні кошти, що призвело до повного банкрутства банку, вкладників і власної сім”ї ( з перспективою надовго опинитись у буцегарні).
А насправді, як каже Глава Церкви, вони повішались через глибокі душевні страждання, спричинені їх діяльністю іншим людям. Навіть не знаю, який варіант є реалістичнішим… А ви як думаєте?

Виходячи з цього, Блаженніший Любомир пояснив першу причину ініціювання зустрічі з банкірами. Він сказав: “Хочемо почути від вас пропозиції, як Церква може вам допомогти, звичайно не у матеріальний, але в духовний спосіб. Хочемо, щоб ви гідно, не втративши духовних надбань, вийшли із фінансової кризи”.

Очевидно, Глава має якісь свої, неафішовані нам, причини зустрічатись саме з банкірами, а не з їх вкладниками (серед яких самогубців аж ніяк не менше).
Я чомусь думав, що на такій зустрічі поміч буде пропонуватись у вигляді цитат з  Біблії про те, що потрібно роздати своє майно, не займатись позичанням під проценти тощо… Але навпаки – мені здалося, що пропонується бартер: ми вам – духовну поміч, ви нам – матеріальну.
Але це мені, звичайно, здалося.


Іншою можливістю, де можуть співпрацювати Церква і банкіри – це популяризація банківської діяльності, адже, як зазначали співрозмовники, суспільство повинно вбачати в банківському служінні щось шляхетне.

Чи не здалося?…
Я вже, якщо чесно, починаю потрохи “їхати дахом”. Чекайте, чекайте… Ви теж бачите це речення, як і я?
Церква і банкіри… можуть співпрацювати… популяризуючи банківську діяльність?????
На іконах з”явиться реклама Укрсоцбанку? Чи в проповіді будуть пропонувати роздати своє майно не бідним, а банкам? А вже банки будуть шляхетно давати його бідним в оренду і у кредит?

Крім того, у кризовій ситуації, за словами Глави УГКЦ, можна навчитися чогось доброго, вийти з неї кращим. 

Цікаво… Духовна криза дозволяє людям навчитися чогось доброго і стати кращими?
Коло замкнулося.

6 КОМЕНТАРІ

 1. Певно шановний автор вважає, що офіційне духовенство має кричати “а-а-а-а, ми всі помремо” 🙂 . Хоча так, сам не люблю коли церква пробує вломитись у світське матеріальне життя з своїми застарілими поглядами на мораль і людство в цілому.

 2. Усі хочуть їсти, пити, добре жити та задовольняти інші матеріальні й нематеріальні потреби. На жаль, у більшості представників сучасних українських церков духовності стільки, скільки й у сучасних банкірів, які подають, подають, подають, щоби якось утриматися в цьому світі й відмолити свої гріхи в іншому.

 3. Одне питання, проуш пана, а якби інтервю брали в представника іншої церкви, конфесії чи віри – таке ж цитвання було б? Чи то просто зле ставлення до певної конфесії?:)

 4. Моя критика не розрізняє конфесій.
  🙂
  Чи є щось в моїх словах несправедливе? Чи якось згадано певну конфесію?

 5. Цікавіше б було якби огляд був по всіх висловах представників всіх присутніх у нас конфесій 🙂

  p.s. не зручно відслідковувати коменти, було б зручніше якби йшло повідомлення про новий комент на мейл.

 6. Може ще й пости відсилати на мейл? 🙂

  Я не слідкую за висловами конфесій. Для чого це робити? Я слідкую за новинами загалом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я