Відпочинок на морі в Миколаївській області

4251

mikolaiv1
З приходом сезону літніх відпусток, настає час задуматись, де краще провести свій відпочинок. Пропонуємо вам огляд найкращих курортів і місць пляжного відпочинку на Миколаївщині.

Туристичною візиткою Миколаївської області став курортний комплекс Коблево – завдяки географічному розташуванню (поблизу міжнародної траси Одеса-Миколаїв, 50 км до Одеси, 80 км до Миколаєва), чудово розвинутій інфраструктурі, відмінному клімату і відсутності крупного промислового виробництва в регіоні.

Коблево

mikolaiv2

Курорт Коблево – це більше ста пансіонатів і баз відпочинку різного класу, що розташовані на 7 кілометрах берега Чорного моря . Одночасно курорт може прийняти більше сімнадцяти тисяч відпочивальників.

Окрім чудових пляжів, пансіонатів, розмаїття ресторанних і музичних атракцій, цікавим елементом відпочинку може стати екскурсія на виноробний завод “Коблево”,  адже саме цей регіон вважається виноробним центром України. Тож тут проводяться дегустаційні тури,  де продемонструють весь процес виготовлення вина – від вирощування винограду і аж до розливання по бочках, а також дадуть спробувати найкращі сорти українських вин.  Такий тур можна замовити кожного буднього дня  в 10.00 – 12.00 і 14.00 – 16.00.
Токож в Коблево  є один з найпопулярніших аквапарків України. Квиток на цілий день для дорослого коштує 300 грн., для дитини – 250 грн.
Через популярність цього курорту ціни на ньому дещо вищі, ніж на інших. Так  ціна номеру в пансіонатах і базах відпочинку зі всіма зручностями складатиме від 350 грн. Варто задуматись про оренду житла в приватному секторі, адже там ціни значно нижчі, але в боротьбі за туриста приватні власники постійно підвищують умови і сервіс.

Очаків

mikolaiv3

Очаків – значно менш популярний ніж Коблево, відповідно дешевший курортний комплекс на Миколаївщині.  Треба пам’ятати, що Очаків з туристичного погляду ділиться на два райони: Чорноморка –  відпочинковий сектор на узбережжі моря з туристичними базами, санаторіями і пляжами і власне місто Очаків,  з розвиненим приватним сектором, однак до моря потрібно спускатись. Номери в санаторіях Чорноморки коштують від 90 грн. залежно від комфорту, а в приватному секторі Очакова кімнату можна орендувати і за 50 грн. (щоправда, з мінімальним рівнем комфорту). Окрім пляжного відпочинку Очаків приваблює і тим, що знаходиться відносно недалеко Одеси, а також поблизу легендарних руїн міста Ольвії,  де можна відвідати цікаві екскурсії.

Кінбурнська коса

mikolaiv4

Це місце, відірване від світу і благ цивілізації, останнім часом набирає все більшої популярності серед тих, хто хоче відпочити від міської суєти, людського гамору і відчути первозданну природу. А вона тут дійсно розмаїта – велика кількість цікавої рослинності,  фазани і інші екзотичні представники фауни.

Добратись сюди також не просто – власним ходом, автомобілем існує великий ризик заблукати, адже зразу ж за Херсоном зникають будь-які розпізнавальні знаки чи навіть натяки на дорогу.  Кінбурнський ліс настільки заповідний, що в ньому навіть водяться вовки, хоч це не повинно лякати відпочиваючих, бо в туристичній зоні ці хижаки не з’являються.

Більш простим варіантом дістатись коси є морська переправа катером з Очакова: рейсові катери регулярно ходять на косу (8-00, 15-00), ціна 25 грн. з людини. Також є можливість замовити приватний рейс – 500 грн. за поїздку.

На самій косі існує лише один готель, та й ціни там доволі високі – від 500 грн. за номер, зате це єдине місце на території заповідника, де можна традиційно відпочити – басейн, прогулянки на квадроциклах і т. п. Дешевше зупинятись в приватників, яких тут теж не дуже багато – кімната коштуватиме 150-300 грн., в залежності від комфортності. Найбільше ж відпочивальників приїжджають сюди “дикуном”, тобто з наметами. А чудовий клімат, екологічна природа заповідника сприяють цьому способу відпочинку. Окрім звичного еко-відпочинку тут також можна оздоровитись – на території знаходиться більше двохсот озер і озерець з мінеральними солями, лікувальними грязями.

Є чим зацікавити і любителів історії – у XIV – XIXст. тут стояла фортеця, яка контролювала вихід з Дніпра в Чорне море. Також цю косу неодноразово відвідували запорізькі козаки.  Взагалі, коса оповита легендами і міфами, якими з вами з радістю поділиться нечисельне місцеве населення. Любителям пригод також пропонується стати учасником цікавої пригоди – відвідати острів Майський (штучний острів, насипаний ще за царату). В радянські часи там містилась секретна база по підготовці морських спецпризначенців. Останні військові покинули острів в 2004 році, тож тепер без перешкод можна розвідувати військові секрети минулого.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я