Хто у горах? – пристосунок для дітей

4252

Хто у горах? – це симпатична гра для дітей, розрахована для запуску на мобілах та планшетах. Вирізняється вона серед інших забавок яскравим українським колоритом. Нічого дивного – розробник зі Львова. Це команда з міжнародної компанії Nravo Kids. Мені, звісно, більш імпонувало, якби контора називалась ПодобаКідс, ну але добре, що хоч так функціонує.

Хто у горах?

Дуже приємно, коли пристосунок спілкується з дитиною цілковито українськими текстами та озвучкою. Перша частина – Хто у горах? – це, власне, навіть не гра, а невеличка інтерактивна книжечка. Проглядаємо анімовані ілюстрації та слухаємо, як вимовляються окремі слова. Дитині залишається лише бити пальцем по екрану і спостерігати за ефектами.

Малюнки чудові – гарні, прості, цікаві. Голоси ведучої та дитини, що супроводжують сторінки книжечки, приємні та розбірливі. Шкода, що історія коротенька.

Who-is-in-the-Mountains-4

Друга частина – Тваринки з третинки – вже більш зайнятна. У ній треба скласти одну тваринку із запчастин інших.
Гра теж не відволіче дитину надовго, але загалом здатна виробити початкові навички володіння мобільним пристроєм.

Who-is-in-the-Mountains-1

Ну і, звісно, традиційний шмат критики від мене. Але не для того, щоб образити, а щоб показати напрямок до вдосконалення.

У розробників НравоКідс якась дивна манія створювати зайві перепони для того, щоб відкрити розділ пристосунку. Хочеш зайти в меню установок? Тицьни на іконку. Але цього буде мало. Доведеться ще водити пальцем по зображенню замка. Те саме з розділом додаткової інформації. Для чого змушувати робити дві дії, щоб відкрити один розділ?!  У мене залишається єдина версія – це захист від випадкового натискання. Можливо… Треба знати особливості розробки ігор для маленьких дітей.

З логікою процесу не дуже добрі справи. От, наприклад, дитину питають: “Що у небі світить?”. Логічно припустити, що нам дадуть на вибір кілька зображень (чи слів), щоб дитина сама вибрала правильну відповідь. Наприклад: сонце, пташка, лампа. Дитина вибирає сонце і переходить до наступної сторінки.
Натомість, виявляється, в грі треба просто ляпнути по нудному знаку питання і вам все за вас розкажуть.

Виходить, що іконка зі знаком питання та іконка зі стрілочкою виконують абсолютно однакову функцію – відкривають наступну сторінку. Це неправильно, мені здається.

Українські мотиви у музичному супроводі це добре. Але ж набридає за хвилину. Потім лише дратує. Можливо, вартувало би вмикати музику (або робити голосніше) лише, коли здійснюється перехід між сторінками.

У “Тваринках з третинок” не вистачає емоційності. Дитина повинна тішитись, якщо виконає завдання правильно, і програма має допомогти їй у цьому. А при неправильному виконанні дитину можна насмішити. Має бути більш виражена реакція програми.

Ну і зовсім простенька придирка: “умови використання” існують лише англійською мовою?

Отже, висновок: Хто у горах? – хороша забавка для малят, з українськими текстами та начиткою, з чудовою графікою… Шкода, що коротка.

Встановлюємо:

https://itunes.apple.com/app/hto-u-gorah/id887814546

https://play.google.com/store/apps/developer?id=Nravo+Kids

 

Who-is-in-the-Mountains-2

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я