Українська чжунхуа міньцзу

799

Меліса повідомила про кортеж Януковича у Львові – “спочатку машини ДАІ, потім по двох смугах 5 чорних джипів, два білих буси, два чорних мерседеси і знову 5 чорних джипів і ДАІ, міліція…”
Два білих буси у мене асоціюються з “Мисливцями за привидами” – з логотипами на борту: перекреслені яйце та вінок.

Ну, менше з тим…

Прочитав непогану статтю на Українській правді про геополітичні розборки, де Україна використовується, як розмінна карта у політичній грі США – посилити Росію на противагу Китаю. Не вперше я таке читаю, але найбільш мене зацікавили абзаци про сучасну китайську ідеологічну концепцію.

На XVI съезде компартии Китая, который состоялся в ноябре 2002 года, была разработана концепция “чжунхуа миньцзу” – единой китайской нации, а также поставлена задача “неуклонно возвышать и внедрять национальный дух”, что было названо стратегической целью и, более того, необходимым условием для выживания китайской нации, а, следовательно, и китайского государства.

Як бачите, концепція за тематикою дуже нагадує ту, яка потрібна нам – “єдиної нації”.

В частности, к истории Китая причисляется не только история ханьского этноса, но и народов, покоренных Китаем хотя бы на короткий период (например, тувинцев, казахов, киргизов), а также история тех народов, которые захватывали Китай (чжурчжэней, монголов, маньчжуров). Ну чем не китайский вариант русского евразийства!

Соответственно, в качестве территориальных приобретений Китая современные китайские историки представляют результаты завоеваний неханьских государств (например, монгольского и маньчжурского).

Таким образом, национальным героем Китая признается упомянутый Чингисхан (!). В эпоху постмодернистских идеологий никого не интересует, что в реальности он выступал по отношению к Китаю в качестве жестокого оккупанта.

Це ж геніально. Саме це я дуже обережно намагався донести тим, хто мене читає. Не протиставлятися до всього, що має хоч якесь відношення до СРСР, а навпаки – робити своїм і поглинати. В цьому плані ми трохи відстаємо від Росії, але хапнути собі великий шматок історії СРСР ще можна. А нашого там багато – Брежнєв, Хрущов, Друга Світова (Велика Вітчизняна), наука, космос, медицина… А Кубань? Є, де розгулятись… Я не маю на увазі тупу радянську пропаганду, а принципове відношення до минулого – його потрібно робити своїм історичним надбанням (з усіма помилками, ганьбою, славою та досягненнями), а не предметом самоприниження.

Натомість, ми зациклились на своїх бідах та вузьконаціональних шароварах. Говорячи “ми”, я звісно не маю на увазі теперішніх “дєятєлєй” при владі та політиці – ті самі люблять бути частиною чогось.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Впишіть своє ім'я